Вода – джерело життя


«Вода – мати всього живого і сама енергія життя» (Масару Емото).

«Вода – дивна речовина, без якої неможлива течія життя». Всім відомо, що вода – життєво необхідна для людини і що без неї смерть може наступити вже через три дні. Ми настільки звикли до її присутності, що не помічаємо її, як звикли не помічати повітря, яким ми дихаємо.

Вода – це найпоширеніший в природі мінерал. Чиста вода прозора, безбарвна, не має запаху. У неї є дивовижні властивості, що відрізняють її від інших природних тіл. Це єдиний мінерал, який існує в природних умовах в трьох станах – рідкому, твердому і газоподібному. Які ж цікаві факти про воду нам відомі?

Факти про воду

• Близько 70 % земної поверхні вкрито водою. З цього на питну воду припадає тільки 1 %.

• Постійно вживаючи хлоровану воду, люди на третину прискорюють процес власного старіння. А ось якщо людині пощастило і у неї є можливість пити сиру якісну воду (з чистих природних джерел, наприклад, яких на нашій планеті залишилося дуже мало), то цілком можливо, що тривалість її життя збільшиться на 20-25 років.

• Все живе складається з води: тварини – на 75 %, риби – на 75%, медузи – на 99 %, картопля – на 76 %, яблука – на 85 %, помідори – на 90 %, огірки – на 95 %, кавуни – на 96 %. У тілі новонародженого міститься 86 % води і до 50 % у літніх людей. Основна частина води, близько 70 %, зосереджується всередині клітин, а 30 % – це позаклітинна вода, яка розділяється на дві частини: менша частина, близько 7 %, – це кров і лімфа (вона є фільтром крові), а більша частина – міжтканинна, омиває клітини.